Centrum usług turystycznych Voyager pn - pt 9.00-16:30 784 571 515

Białowieża

Ilość dni: 1
wycieczka jednodniowa
autokar
Więcej informacji o tej wycieczce? Sprawdź
od 130 zł za os./ przy 45 uczestnikach
Zarezerwuj miejsce

Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce. Został utworzony w 1932 r., ale jego początki sięgają roku 1921, kiedy to powstał „Rezerwat”. W 1947 r. podniesiono go do rangi parku narodowego. Zajmuje on powierzchnię 10 517 ha, z czego 5 726 ha podlega ścisłej ochronie. Ikoną parku i puszczy jest żubr, który znajduje się w jego emblemacie. Ze względu na swoją unikatowość przyrodniczą, Białowieski Park Narodowy został wyróżniony przez wpisanie go w 1977 r. na listę rezerwatów biosfery M&B, a od 1979 r. figuruje na liście światowego Dziedzictwa Ludzkości (UNESCO). W 1997 r. otrzymał również, jako pierwszy w Polsce Dyplom Europy. Niewątpliwie najcenniejszym obiektem przyrodniczym parku jest Obszar Ochrony Ścisłej. Zawiera on fragment nizinnego lasu naturalnego o cechach lasu pierwotnego.

W programie:

  • Muzeum Przyrodniczo-Leśne - zwiedzanie ekspozycji, wstęp na wieżę widokową z której widać panoramę Polany Białowieskiej 
  • Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich /szlak wśród okazałych starych dębów, nazwanych imionami władców Polski i Litwy 
  • Rezerwat Pokazowy Zwierząt w obszernych zagrodach można zobaczyć typowe zwierzęta Puszczy Białowieskiej: tarpany, żubry, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki i wilki. 
  • Park Pałacowy /pozostałości założenia parkowego w stylu angielskim z najstarszymi zabytkami Białowieży oraz ciekawą roślinnością.
  • Zakończenia wycieczki ogniskiem z kiełbaskami.

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu według programu, opieka pilota, przewodnika. 
 

biuro@wycieczki-voyager.pl
784 571 515