Centrum usług turystycznych Voyager pn - pt 9.00-16:30 784 571 515

Warszawa III

Ilość dni: 1
wycieczka jednodniowa
autokar
Więcej informacji o tej wycieczce? Sprawdź
95 zł za os./ przy 45 uczestnikach
Zarezerwuj miejsce

W programie:

  • Zbiórka. Wyjazd spod szkoły, przejazd do Warszawy.
  • Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
  • Zwiedzanie wystawy plenerowej, która znajduje się w Parku  przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego. Wystawa prezentuje unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. oraz prezentowana jest artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata.
  • Wizyta w  przedwojennym gimnazjum, a obecnie II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego, do którego tuż przed wojną uczęszczali główni bohaterowie „Kamieni na szaniec’ : Jan Bytnar „Rudy’, Maciej Aleksy Dawidowski „Alek’, Tadeusz Zawadzki „Zośka”, a także wybitny poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Lub Zwiedzanie Starego Miasta w formie Gry miejskiej: Starówka walcząca, czyli tropami powstańczej przesyłki...
  • Przejazd po Warszawie w kierunku Powązek uczniowie zobaczą Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939–1945, czyli znaną z ponurej sławy Aleję Szucha oraz więzienie śledcze – Pawiak. Szczególną uwagę zwróci Arsenał, znany z lektury z akcji odbicia Rudego. Na zakończenie wycieczki edukacyjno-patriotycznej udamy się  na Cmentarz Powązkowski, gdzie w Alei Zasłużonych odwiedzimy kwatery Szarych Szeregów. Zapalając znicze i modląc się w skupieniu uczcimy pamięć bohaterów „Kamieni na szaniec’ i ich autora Aleksandra Kamińskiego.
  • Relaks i zabawa w parku Trampolin 
  • Przewidywany powrót

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota , przewodnika, bilety wstępu według programu, zestaw słuchawkowy Guide Tour.

biuro@wycieczki-voyager.pl
784 571 515