Centrum usług turystycznych Voyager pn - pt 9.00-16:30 784 571 515

Weekend w Krakowie i Energylandii

03.06.2021
autokar/bus
Więcej informacji o tej wycieczce? Sprawdź
600,00 zł / os. 'za os.'
Zarezerwuj miejsce

W programie 

  • Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem:  Barbakan - Brama Floriańska - Kościół Mariacki - Rynek (Sukiennice - Wieża Ratuszowa) - Collegium Maius - Collegium Nowum - Planty - ul. Grodzka  (Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Andrzeja) - ul. Kanonicza - Wawel:
  • Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, która uważana jest za jeden z siedmiu cudów Polski, a od 1978 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas trwania 5 godzin. 
  • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego.
  • OPN to najmniejszy park narodowy w Polsce. Ta przepiękna kraina leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Krakowa. Jest to przedziwna mieszanina gór, lasów, rzek, jaskiń, wąwozów i skalnych ostańców. Prawdziwymi perełkami historii są dwa zamki: w Ojcowie oraz w Pieskowej Skale. Punktem charakterystycznym dla parku jest niezwykła forma skalna w formie wielkiej maczugi. Stąd wzięła się nazwa – Maczuga Herkulesa. Z Ojcowem związana jest też legendarna historia o królu Łokietku, który przed zjednoczeniem Polski po rozbiciu dzielnicowym, podobno ukrywał się w okolicznych jaskiniach przed pościgiem króla czeskiego Wacława II. Jedna z nich - Grota Łokietka, dziś jest jedną z najczęściej odwiedzanych jaskiń w Polsce i zachwyca turystów swoim układem „sal” i formami naciekowymi.
  • Pobyt w największym Parku Rozrywki Energylandia

przejazd autokarem,ubezpieczenie,bilety wstepu wedlug programu,2x nocleg ,2 x śniadania,2x obiadokolacja,opieka pilota, przewodnika.

biuro@wycieczki-voyager.pl
784 571 515