Centrum usług turystycznych Voyager pn - pt 9.00-16:30 784 571 515

Góry Świętokrzyskie

Ilość dni: 3
wycieczka objazdowa
autokar
Więcej informacji o tej wycieczce? Sprawdź
550,00 zł / os. przy 30 uczestnikach
Zarezerwuj miejsce
  • Zwiedzanie Jaskini Raj -  jednej z najpiękniejszych polskich jaskiń.
  • Zwiedzanie Kielc  -stolicy województwa świętokrzyskiego. Spacer po mieście „Śladami Józefa Piłsudskiego i Legionów”. W trakcie zwiedzania dowiemy się więcej o pobytach marszałka Piłsudskiego w Kielcach. Zobaczymy: m. in. centrum miasta, park miejski z ciekawą płaskorzeźbą Tadeusza Kościuszki oraz pomnik Czwórki Legionowej. Katedra p.w. Najświętszej Maryi Panny, Pałac Biskupów Krakowskich ( z zewnątrz), ogród włoski, Centrum Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej- stare kieleckie więzienie , park miejski, rynek, Centrum Geoedukacji -spacer ścieżką edukacyjną po rezerwacie Wietrznia, udział w prelekcji na temat geologii Gór Świętokrzyskich, lot w kapsule czasu- kino 5D, (/konieczność dużo wcześniejszej rezerwacji ), Kadzielnia- rezerwat geologiczny z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale, jaskinie na Kadzielni. Integracyjna gra terenowa po Kielcach- bardzo ciekawa zabawa polegająca na jak najszybszym dotarciu do celu i wykonaniu po drodze wyznaczonych zadań.
  • Nowa Słupia- miejscowość słynna z cyklicznej imprezy o nazwie „Dymarki Świętokrzyskie”. Spod klęczącego pielgrzyma „Emeryka”- wejście na Łysiec (Łysą Górę) tzw. Drogą Królewską- wejście trwa ok. 40 min. i jest bardzo przyjemne ze względu na otoczenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Św. Krzyżu zwiedzanie: opactwo pobenedyktyńskie z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów , krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, gołoborze- rumowisko skalne, a którego roztacza się przepiękna panorama na Góry Świętokrzyskie. 
  • Zwiedzanie Muzeum ŚPN. Przejazd do Św. Katarzyny - Muzeum Minerałów i Skamieniałości - z jedną z najpiękniejszych w Polsce kolekcji minerałów i skamieniałości właśnie, zwiedzanie zakończone pokazem pracy szlifierza
  • Wizyta w  Centrum Nauki Leonardo da Vinci z wystawą pt. „Człowiek- niezwykła maszyna”
  • Zwiedzanie Muzeum Lat Szkolnych 
  • Stefana Żeromskiego- ciekawa podróż do realiów XIX- wiecznej szkoły. 
  • Dąb Bartek– jedno z najstarszych polskich drzew, którego wiek szacuje się na 1000 lat. 

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu według programu, 3x nocleg, 3x śniadanie, 3x obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika.
 

dzieci od  5-13 lat 495zł 

biuro@wycieczki-voyager.pl
784 571 515