Centrum usług turystycznych Voyager pn - pt 9.00-16:30 784 571 515

Mazury i Wilno

03.09.2021
wycieczka objazdowa
autokar/bus
Więcej informacji o tej wycieczce? Sprawdź
980,00 zł / os. przy 30 uczestnikach
Zarezerwuj miejsce

Wilno jest stolicą i zarazem największym i najpiękniejszym miastem Litwy, które można poznać podczas wycieczki do Wilna. Najstarsze wzmianki pochodzą z 1323 roku, za panowania Giedymina, który wzniósł zamek. Miasto zaczęło się rozwijać po zawarciu unii Litwy z Polską. Stare Miasto zajmuje obszar 255 ha i jest od 1994 r. wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO

Wigierski Park Narodowy to jeden z największych parków narodowych w Polsce. Leży on na północno-wschodnim krańcu Polski i na północnym skraju Puszczy Augustowskiej, a powstał w 1989 roku. Najcenniejszymi elementami przyrodniczymi parku są ekosystemy wodne, a wśród nich największe Jezioro Wigry oraz najdłuższa rzeka Czarna Hańcza oraz Rozległe obszary leśne, na których dominują sosny i świerki, przedstawiają typ lasu charakterystycznego dla Puszczy Augustowskiej.

W programie:

  • Zwiedzanie wileńskiej starówki: słynna Ostra Brama, Cerkiew Św. Ducha, Cerkiew Bazylianów, Plac Ratuszowy, Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Miłosierdzia, Katedra, podziemia z królewskimi grobami, Muzeum Mickiewicza, baszta zamku Giedymina, najpiękniejszy na Litwie barokowy Kościół Piotra i Pawła. Czas wolny na starówce. Cmentarz na Rossie – serce Józefa Piłsudskiego i grób jego matki, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży.
  • Zwiedzania Zamku w Reszlu, przejazd do Św. Lipki – barokowy zespół klasztorny jezuitów, koncert organowy, Przejazd do Giżycka – zwiedzanie Twierdzy Boyen.
  • Zwiedzanie magicznej krainy zamieszkałej niegdyś przez plemię Galindów, historia, legendy wspaniałe krajobrazy. 
  • Wizyta w Parku Dzikich Zwierząt – lokalni przewodnicy pokazują uroki Puszczy Piskiej oraz opowiadają o rzadkich i ginących zwierzętach jak: jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.
  • Zwiedzanie  Muzeum WPN, które zachwyca swoimi eksponatami oraz wspaniałą aranżacją;   
  • zwiedzanie wystawy przyrodniczej „Nad Wigrami”, projekcja filmu o Wigierskim Parku Narodowym w sali multimedialnej, zwiedzanie wystawy etnograficznej „Ocalić od zapomnienia”, przejście ścieżką edukacyjną „Las”, zwiedzanie Muzeum Wigier w Starym Folwarku lub  zespołu pokamedulskiego w Wigrach.

Przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu według programu, opieka pilota, przewodnika, 3x nocleg, 3x śniadanie, 3x obiadokolacja. 

biuro@wycieczki-voyager.pl
784 571 515